Vachler Art Company

Jsme produkční společnost s dlouholetým působením v audiovizuální tvorbě.

Máme zkušenosti s filmovou i televizní tvorbou, tvoříme napříč celým spektrem žánrů, včetně reklamních spotů, videoklipů a internetových formátů. Náš tým je připraven realizovat Váš projekt na profesionální úrovni, od počátečního nápadu, přes vývoj scénáře až k samotnému natáčení a postprodukci, včetně možnosti využití 2D a 3D grafiky.

Naše postprodukční studio Pokrok je vybaveno filmovými a televizními ateliéry s kompletní technickou výbavou, světelnou i kamerovou. Najdete u nás i moderně zařízená offline i onlina pracoviště a zvuková studia. Máme rozsáhlý profesionální posprodukční tým a zajišťujeme i FX, animace, 2D, 3D a CGI.

Naše počátky

Společnost Vachler Art Company se etablovala na mediálním trhu v 90.letech a dodnes patří ke společnostem s vysokým kreditem. Podařilo se nám jako prvním po Listopadu 89 nabídnout České televizi projekt pravidelného magazínu o filmovém dění. Kinobox si v programu České televize vydobyl pozici sledovaného a oblíbeného cyklického pořadu. VAC začala brzy produkovat nebo se koprodukčně podílet na dalších cyklických pořadech ze světa filmu (Videobox, Videománie, Vsaďte se, Prology).

Kinobox.cz

Historický magazín Kinobox dodnes působí jako filmový portál Kinobox.cz, kde najdete souhrnné informace ze světa filmu, recenze, video ukázky, zajímavosti a aktuální články. Orientace je zaměřena především na interaktivního čtenáře, který může aktivně do portálu přispívat či soutěžit. Kinobox.cz též pořádá exkluzivní předpremiéry a premiéry filmových novinek pro své čtenáře v multiplexové síti Premiere Cinemas.

Český lev a Elsa

V roce 1994 proběhl v produkci VAC další autorský projekt – vyhlašování výročních filmových cen Český lev. Tato cena se každoročně uděluje nejlepším filmovým dílům a tvůrcům v oblasti celovečerní hrané tvorby a s ní je spojená další iniciativa Petra Vachlera  duchovního otce Českého lva – založení České filmové a televizní akademie. VAC produkce pořádala udílení ceny Českého lva do roku 2013.

Poté, co si udílení filmových cen získalo renomé, vznikl též projekt ELSA, výroční udílení cen z oblasti televizní tvorby. Vyhlašování ceny ELSA pořádala společnost VAC v letech 2001 až 2010.

Dokumentární tvorba

VAC dlouhodobě spolupracovala s Českou televizí. Společně vytvořili ojedinělé projekty s tematikou historie a žánrového mapování tuzemské kinematografie. Tváře českého filmu (2002) je třináctidílný dokumentární cyklus z historie domácí filmové tvorby. Pohled do historie filmových žánrů nabídl kromě zasvěceného komentáře i rozhovory s více než 200 osobnostmi české filmové tvorby. Další projekt z roku 2011 Rozmarná léta českého filmubyl dvacetidílný dokumentární seriál mapující historii české kinematografie v letech 1989-2009. Zatím posledním cyklem jsou „Těžká léta československého filmu (2013), dvanáctidílný seriál o principech a podmínkách tvorby v různých oblastech československé kinematografie v období tzv. normalizace (1969–1989) .

Do tvorby VAC patří také dokumentární cyklus „Detektor(2007) zaměřený na oblast záhad. Tato série obsahující témata o tom, co nás přesahuje, co nejsme schopni prokázat ani vyvrátit, vyvolal kontroverzní reakce a má jak řadu skálopevných příznivců, tak i odpůrců.

V roce 2015 navázala produkce VAC spolupráci se společností KM Plus Media, americkou Big Media a australskou produkcí WildBear. Společně s nimi vznikly mezinárodní série projektů pod názvem TOP10. První dokumentární sérií je cyklus TOP 10 The Art of Architecture (2016), který v každé epizodě tematicky mapuje deset nejvýznamnějších skvostů architektury dané oblasti stavitelství. Druhá série, TOP 10 Secrets & Mysteries (2017) odhaluje svět tajemna a záhad napříč časem i kontinenty. Série TOP10 se vysílají po celém světě a mezi naše významné klienty patři například Netflix, Discovery nebo FOX.

Filmová tvorba

V roce 2005 VAC vstoupila i do světa celovečerní filmové tvorby coby produkční i autorská společnost s režijním debutem Petra Vachlera Doblba!Jedná se černou vánoční komedii, která v daném roce patřila k divácky nejúspěšnějším filmům roku.

V současné době vzniká v produkci VAC druhý film Petra Vachlera. Film, který propojuje hraný, dokumentární, ale i animovaný film nese pracovní titul „Tajemství a smysl života“. Podle jeho autora se pokusí divákovi otevřít jiný pohled na konzumní svět, kde jde především o moc, peníze a slávu. Premiéra filmu je plánovaná na rok 2018.

Televizní kampaně

V roce 2008 vznikla ve VAC největší celostátní kampaň Ministerstva dopravy Nemyslíš, zaplatíš! zaměřená na věkovou skupinu řidičů do 25 let a nejčastější příčiny jejich dopravních nehod.

Další kampaní na podobné téma byl cyklus spotů Ty to zvládneš! (2016), upozorňující na nejčastější chyby při záchraně zraněných u dopravních nehod. Úspěch kampaně vedl k dalšímu pokračování Ty to zvládneš.cz (2017), která obsahuje cyklus edukativích spotů z oblasti první pomoci.

Videoklipy a reklamní tvorba

VAC se podílela na výrobě reklam pro řadu známých společností. Spolupracovali jsme například s O2, ŠkoFIN, Oriflame, Heinz, Liderin, Magnesia, Müller, M&M Reality. Videoklipy u nás točili například J.A.R, Janek Ledecký, Leoš Mareš, Lucie, Jeremy Saxon, Valerie Vachlerová…

Líbí se vám co vidíte?